Anasayfa FORUM

Son Yorumlar

• aracım 2. defa fenimuyanede ve takograf çalışmadığı için bağlandı traf... Devamı...
    10.03.2017
  • Ticari araç reklam yönetmenliğine göre aracları giydirdim çalışanlar b... Devamı...
    05.03.2017
  • burada yorum yazan NECO isimli arakadaşa hitaben.... arkadaşım istanbu... Devamı...
    25.02.2017
  • Bugun aracim muayene oldu gecemedi cunku neymis sol arka teker lastigi... Devamı...
    21.02.2017
  • Gaz Sızdırmazlık muayenede ağır kusurmudur ? Devamı...
    08.02.2017
  • merhaba Aracım ford focus 2006 dizel 3 ay önce motor yedi eskiden moto... Devamı...
    01.02.2017
  • Ben Yenimahalle Kirazlar otomotiv diye bir yerde yaptırdım nüfus müdür... Devamı...
    31.01.2017
  • 85 le cezamı kesilir ayıp yaa soygun var diye bağırıyorum da duyan yok... Devamı...
    31.01.2017
Reklam

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?
Araç muayesinden kolay geçenler
En altSayfa: 1
BAŞLIK: deneyim 2
deneyim 2 8 Yıl, 1 Ay önce Karma: 0
* Arkadaşlar boyunluk küçük araçlar için zorunlu değilmiş.
* Hafif kusurlu araç muayeneden geçebiliyor. Önemli olan Ağır Kusur çıkmaması.
* Orhanlı Muayene istasyonunda çok fazla bir sıra yok.
* Özellikle minübüslerin arka koltuklarında kemer zorunlu. Ağır kusur nedeni. Küçük araçlarda durum ne bilmiyorum ama sorun olma ihtimali yüksek bence.
* Muayene istasyonları yeni olduğu için etraflarında hiçbir şey bulamazsınız. Alacağınızı alıp öyle gidin muayeneye. Çift reflektör ve yangın tüpünü unutmayın.
* Yanmayan bir farınız, sinyaliniz olmasın.
* LPG li aracı olup simit tank taktıranlar Stepneyi mutlaka yanlarında götürsünler. Stepne sabit olmadığı için hafif kusur yiyecekler ama hiç olmazsa daha büyük sorun.
* LPG li araçlarda tesisat Egzos borusundan en az 10 cm uzaktan geçecek. Ağır kusur nedenidir. Yaptırmadan gitmeyin. Yaptırmak çok kolay. Kısa sürede çözüyor LPG' ciler.
* LPG li araçların dolum ağzında mutlaka kapak olması lazım. Uzun zamandır bakmadıysanız pompacıların atmış olma htimali yüksek. Ağır kusur nedenidir. Kontrol edin mutlaka.
* Farların ayarsız olması hafif kusur nedeni.
* İlk muayenede çıkan ağır kusurları gidermek için 1 ay süreniz var. Bu süre içerisinde tekrar aracı muayeneye sokabilirsiniz sorunları giderdikten sonra. 2. muayenede de sorunlar devam ederse bir sonraki için ceza ödersiniz. 1 ay içinde sorunu gidermezseniz baştan muayene parası ödersiniz.
* Vergi borcunuz varsa hiç oralara gidip telef olmayın. Orada vergi borcunu ödeyecek yer yok.
* Diyelim ki muayene parasını ödediniz ve araçta ağır kusur çıktı. Önce parayı aldıkları için tekrar aynı istasyona gitmek zorunda kalıyorsunuz. Oldu da 2. defa gittiniz. Sıra alırken tekrar Muayene sırasına gireceksiniz. Onlara öncelik tanınıyor..
leon
Yönetici
Gönderiler: 60
graphgraph
Şu an sitede değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 2009/02/25 11:37 Tarafından leon.Sebep: Muayeneye gireceklere faydalı olması dileğiyle -Alıntıdır
Lütfen! Siz de üye olup ve mesaj yazarak Foruma katkıda bulunun.

Cvp:deneyim 2 6 Yıl, 9 Ay önce Karma: 0
ben de bugün gittim. leon un söylediklerine aynen katılıyorum.
Ben de samsun da gittim.
öğle arası da çalışılılıyor olması beni memnun etti.
ancak görevli tek ve sırayla yemeğe gidiyorlar. öğle arası halleder gelirim diyorsanız. denedim olmuyor.
konuşkan
Gönderiler: 1
graphgraph

Cvp:deneyim 2 2 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0
cam filmi taktırıcam muayenede sorum oluyor mu ? bide fiyaları ne kadar oluyor bilginiz var mı ? cam filmi fiyatları
oto
Gönderiler: 5
graphgraph

En üstSayfa: 1
Telif Hakkı © 2008 - 2017 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.