Anasayfa

TÜVTURK ARAÇ MUAYENE Bilgilendirme Sitesine Hoşgeldiniz !

Araç muayene işlemlerini başarı ile yürütmekte olan Tüvturk A.Ş. resmi web sitesinin yanında halkımızın kolay bir şekilde anlayacağı anlatım tarzında bilgilendirme ve bilgi paylaşımı amaçlı oluşturduğumuz sitemiz sizlerden gördüğü yoğun ilgi ile sadece araç muayene konusunda değil araç ile ilgili diğer konularda da destek bilgiler sunmaya devam etmektedir.

tüvtürk randevu tüvtürk araç muayene istasyonutüvtürk araç muayene sorgulamatüvtürk kusur tablosu listesi

araç muayene süreleri

tüv araç muayene gerekli evraklartüvtürk araç muayene gerekli ekipmanlartüvtürk araç muayene ücreti

trafik cezası sorgulama

plaka sorgulamamtv sorgulamaaraç sorgulama

lpg fiyatları

lpg ruhsata işletmelpg gaz sızdırmazlık raporulpg randevu

Tüvtürk Araç Muayene periyodları, öncesinde yapılacak hazırlıklar (gerekli belgeler, gerekli ekipmanlar), araç muayene ücretleri, tüvtürk randevu nasıl alınır, nasıl iptal edilir ve değiştirilir başlıkları altında resimli ve videolu anlatımlı bilgiler bulunmaktadır.

Son Haber ve Gelişmelerden Notlar:

- Araç üzerine borcu olanlar araç muayene yaptırmaları için borcunu ödemeleri gerektiğinden yeniden yapılandırma ile ilgili 19.08.2016 tarihinde yürürlüğe giren kanunu takip etmelidir. Detaylar son haberlerdeki yazımızda bulunmaktadır.

- Şehitkamil Gaziantep yeni istasyon (12.02.2016)

- Çorum Osmancık yeni istasyon

- Trabzon Of yeni istasyon

- Sivas Gemerek yeni istasyon

- Kayseri Develi de Erciyes istasyonu açıldı.

- Motosiklet istasyonu İzmir'e de açıldı.

- Antalya da açılan Serik İstasyonu ile muayene istasyonsayısı 8'e çıktı.

- Araç muayenesi olmayan araçların satışı olmayacak.

- Fethiyede motosikletlere özel muayene istasyonu

- Tüm İstanbul Araç Muayene istasyonları sadece randevu ile hizmet vermektedir.

- K.Maraş Pazarcık istasyonu tarihinden itibaren hizmet vermektedir.

- Antalya Motosiklet istasyonu tarihinden itibaren hizmet vermektedir.

- Bursa Kestel istasyonu 01.06.2013 tarihinden itibaren 08:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet verecektir.

- İstanbul Silivri, İstanbul Şile İstasyonları ve bu istasyonlara bağlı olarak hizmet veren Maslak & Fenerbahçe motosiklet muayene istasyonları 01.04.2013 tarihi itibari ile 08.30-18.00 saatleri arasında hiznet vermeye başlayacaktır.

-  Kaş Antalya Araç Muayene İstasyonu ve Nusaybin Mardin istasyonu için randevu alabilirsiniz.

- Tüvtürk Bursa Gemlik istasyonu sadece randevu ile hizmet vermektedir.

- Hadımköy ve Samandıra istasyonları talep yoğunluğu devam ettiği sürece gece 04:00'e kadar açık olacak . (Yıl sonuna kadar devam edeceği düşünülmektedir)

- Konya Merkez istasyonu artık sadece randevu ile hizmet vermektedir.

Araç muayene kontrol listeleri tüvtürk araç muayenesi esnasında yapılan kontrollerin hangilerinin hafif kusur hangilerinin Emniyetsiz veya Ağır kusur olduklarının listeleri bulunmaktadır.

Tüvtürk Araç Muayene İstasyonlarına kolay ulaşımın sağlanabilmesi amacıyla istasyon adres ve kroki bilgileri sadece İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler değil tüm iller ve istasyonları yer almaktadır.

Araç Muayene

Araç Muayene Sorgulama yanında Trafik Ceza Sorgulama, Araç Plaka Sorgulama, HGS, OGS vb... sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığının resimli anlatımlarından milyonlarca kişi faydalanmış durumdadır.  Yoğun ilgi nedeniyle bu tip resimli ve detaylı anlatımlara daha geniş konularda yer verilmiştir.

Benzin fiyatlarının yüksek olması nedeniyle ülkemizde yoğun ilgi gören Lpg Dönüşüm Sistemleri konusunda detaylı bilgilere yer verilmiştir. Güncel soru Lpg Gaz sızdırmazlık raporu kalktımı sorusu en detayına kadar açıklanmıştır.

Tüvtürk Araç Muayene konusu hakkında muayene istayonlarının işletmesinin özelleştirilmesi sonrası yaşanan tedirginlik ve tereddütler üzerinden çok zaman geçti. Artık aracının muayene zamanı gelmiş olan bir çok kişi internet üzerinden ücretsiz tüvtürk randevusunu alarak sıra bekleme derdinden kurtulmuş durumda. Araç muayenesi için randevu almak istiyorum ve bunun için ücret ödemek istemiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Bunun için sizlere resimli anlatımlarla aşama aşama tüvtürk araç muayene randevu işlemini ilgili sayfalarımızda anlatmaktayız. Yine internet üzerinden randevu alabildiğiniz gibi internet üzerinden randevu tarihinizi değiştirebilir ve tüvtürk randevu iptali yapabilirsiniz bunun nasıl yapıldığını da resimli anlatımlarla görebilirsiniz. İnternet üzerinden nasıl yapıldığının resimli ve seslendirilmiş videolu anlatımlarına rağmen araç muayene randevu alma işlemlerinde sıkıntı yaşayanlar telefon ile çağrı merkezi servislerinden faydalanabilirler.

Gerek iş yoğunluğu, gerek uğraşmak istenmemesi nedeniyle belirli bir ücret karşılığında randevu alma ve aracınızı sizin yerinize muayene ettirme hizmetleri veren aracı kuruluşlara rağbet giderek artmaktadır. Bu kuruluş ve kişiler içinden çıkabilecek yasa dışı durumları da dikkate alarak güvenilir olmalarına dikkat etmeniz konusunda sizleri uyarmak isteriz.

araç muayene renaultaraç muayenesi wolksvagenaraç muayene toyotaaraç muayene fiat tofaşaraç muayene hyundaiaraç muayene mercedes araç muayene fordaraç muayene honda

 

Forum bölümü ile site yönetimi olarak gözden kaçan konularla ilgili bilgi paylaşımı sağlanabilmesi, yaşanılan tecrübelerin aktarım imkanına kavuşulmasını istedik. Araç Muayene Forum bölümüne katkılarınızdan dolayı şimdiden Teşekkür ediyoruz. Artık forum bölümü haricinde de katkılarınızı bekliyoruz. Sayfa altlarında yer alan Yorum Ekleme bölümüne yazacağınız yorumlar ile sorunlarınız daha hızlı çözülebilecek, eksik veya yanlış olan hususların düzeltilmesi için daha hızlı bir çalışma içerisinde olabileceğiz. Üye olma ve üyelik giriş işlemlerini site güvenliği açısından güvenlik kodlu olmasından biraz sıkıntı yaşanmaktadır. Bu durumu mazur görmenizi isteriz..

Araç Firmaları bölümünde otomotiv dünyası ile ilgili firmaların iller bazında dizinlendiği bölümdür. Firma kaydını Trafik Müşavirlik Firmaları, Yetkili ve özel servisler , Sigorta Acentaları, oto yedek parça (ilk yardım, yangın söndürme tüpü, lastik vb.. dahil) yapabileceği  gibi sizlerde yapabilirsiniz. Eklenmiş Firmalara oy verebilir veya yorum yazabilirsiniz.

İstasyon yoğunluğunu dikkate alarak Tüvturk bazı istasyonlarda sadece randevu ile hizmet vermektedir. Bu istasyonlar; İstanbul (Silivri, Mimarsinan, Haraççı, Esenyurt, Hadımköy, Dudullu, Çatalca, Orhanlı, Pendik, Samandıra, Tuzla), Ankara (Gölbaşı, İvedik, İstanbul Yolu-Eryaman), İzmir (Sarnıç, Bornova), Antalya (Sütçüler), Bursa (Merkez, Gemlik), Denizli (Merkez), Gaziantep (Merkez), Konya (Merkez). İlk aşamda sadece randevu ile hizmet veren İstanbul istasyonları olmak üzere bu istasyonlara özel daha detaylı ulaşımın görüntülenebileceği haritalı sayfa oluşturma çalışmalarımız başlamıştır. Bu sayfalara Bilgiler ve İstasyonlar başlığı altındaki İstasyon yoğunluğu kısmından ulaşabilirsiniz. İstanbul için Kavaklı ve Şile istasyonları haricindeki tüm istasyonlar için tüvtürk randevu zorunludur. Kavaklı ve Şile istasyonunda ister randevu alarak ister randevu almadan hizmet alabilirsiniz.

Tüvturk araç muayene istasyonlarında egzoz muayenenizi de yaptırabilirsiniz. Böylece yapılacak kontrollerde yüklü miktarlarda ceza yeme durumunda kalmazsınız.

Web sitemizin yayını sizlerden gördüğü yoğun ilgi neticesinde yayınlandığı server üzerindeki aşırı yüklenmeden kaynaklı olarak kesilebilmekte veya yavaşlayabilmektedir. Bu durum için sizlerden özür dileriz.

Son Güncelleme: Salı, 18 Ekim 2016 12:25
 
Telif Hakkı © 2008 - 2017 Arac.Muayenesi.com . Tüm Hakları Saklıdır.
Araç Muayene ve araç sorgulama ile ilgili bilgiler bulunmaktdır.